YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2022 12:53   Güncelleme : 28-03-2022 13:03

İlknur Kazım: Omuzlarında sadece halter kaldırmadı

Silivri Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri ve Kapalı Yüzme Havuzu açılışında konuşan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım, “Naim Süleymanoğlu sadece büyük bir sporcu değil

İlknur Kazım: Omuzlarında sadece halter kaldırmadı

Silivri Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri ve Kapalı Yüzme Havuzu  açılışında konuşan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım, “Naim Süleymanoğlu sadece büyük bir sporcu değil, Bulgaristan Türkleri için o bir kahraman. Omuzlarında sadece halter kaldırmadı. Omuzlarında insan haklarını, özgürlüğünü, barışı, kardeşliği, zorla elinden alınmak istenen Türklüğü için dünyayı ayağa kaldırdı” dedi ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'a anlamlı hareket ile vefa duygusu için teşekkür etti.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın özel daveti üzerine Silivri Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri ve Kapalı Yüzme Havuzu açılış törenine katılan Bulgaristan'dan gelen konuklar arasında merhum sporcunun yaşadığı yer Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım da yer aldı. Kazım, açılışta söz alarak duygusal bir konuşma yaptı.

 

Naim Süleymanoğlu'nun doğup büyüdüğü şehir olan Bulgaristan Mestanlı şehrinden açılış için gelen Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım herkesi duygulandıran bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Bugün bu anlamlı açılışta olmak bize onur, gurur ve mutluluk veriyor. Naim Süleymanoğlu biz Bulgaristan Türkleri için çok şey ifade ediyor.

Belediye Başkanım Volkan Yılmaz, nazik davetiniz için teşekkür ediyor, başarılı çalışmalar diliyoruz.

“OMUZLARINDA SADECE HALTER KALDIRMADI”

Büyük sporcu Naim Süleymanoğlu'nu rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun. Naim Süleymanoğlu sadece büyük bir sporcu değil, Bulgaristan Türkleri için o bir kahraman. Omuzlarında sadece halter kaldırmadı. Omuzlarında insan haklarını, özgürlüğünü, barışı, kardeşliği, zorla elinden alınmak istenen Türklüğü için dünyayı ayağa kaldırdı. Tarihe dönüp baktıktan sonra hepimiz görüyoruz ki tarih boyunca tutsak kalmamış bir milletin direnişe karşı bir simgesi olduğuna inanıyoruz.

“SİLİVRİ BELEDİYE BAŞKANIMIZA BU ANLAMLI DÜŞÜNCESİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM”

Bu spor tesislerinin önünde Naim Süleymanoğlu ismini görmek bizleri duygulandırıyor. İnşallah buradan Naim Süleymanoğlu gibi değerli hem sporcularımız hem de kahramanlarımız yetişir. Silivri Belediye Başkanımıza bu anlamlı düşüncesi için teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

MESTANLI'YA DAVET

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliğinin katkılarıyla kurulan müzenin açılışı için hepinizi Mestanlı'da görmek bizi gururlandıracak. Teşekkür ediyorum."