ANMA GÜNÜ
Giriş Tarihi : 26-12-2021 11:29   Güncelleme : 26-12-2021 12:23

Bugün, güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada üç kişinin hayatını kaybettiği

Bugün, güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada üç kişinin hayatını kaybettiği Mogilyane'deki isim değişikliğine karşı düzenlenen protestonun 37

Bugün, güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada üç kişinin hayatını kaybettiği

Bugün, güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada üç kişinin hayatını kaybettiği Mogilyane'deki isim değişikliğine karşı düzenlenen protestonun 37. yıldönümü.
En genç kurban Kayaloba köyünden 17 aylık Türkyalı, köyden Aişe Myumun Molahasan da hayatını kaybetti. Kayaloba ve köyden Musa Mumyun Yakub. Kitna. Merhaba.
Mogilyane halkı için, Aralık 1984'te yaşananlar. hem acı, hem de ders niteliğinde.
Dps oluşturulduğundan bu yana, Hareketin sadece temel insan hak ve özgürlüklerinin ifadesi değil, toplumu birleştiren ve birleştiren değil, aynı zamanda Bulgaristan siyaset sahnesinin de garantörü olduğunu söyleyebiliriz.
Hak ve Özgürlükler Hareketi, Bulgaristan'da vatandaşların haklarını ve demokratik süreci savunuyor.
Bu yıl, olağanüstü epidemiyolojik durum nedeniyle, Dps-Kardcaali Bölge Meclisi, 1984'teki trajik olayların 37. yıldönümünü anmak için kısaltılmış programlar için bir organizasyon kurdu.
25 - 26 Aralık tarihleri arasında "Rönesans Süreci"nin tüm kurbanları onurlandırılacak. Aralık ayı etkinliklerine yönelik anma mitingleri yapma geleneğinin olduğu bölgedeki her yerleşim yerinde, t kurbanlarının anma plaketleri önüne çelenkler konulacak. Güneş. Anısına "canlandırma süreci" ve dualar gönderilecek.
Anmaya Dps başkanlığı, temsilcileri, bölge ve belediye başkanlığı, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, merhum Türkyan'ın annesi - Fatma Fezulah, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu i katıldı. n Plovdiv, Baş Müftü temsilcileri, devlet dışı sektör temsilcileri ülke ve P. Türkiye.