SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:59   Güncelleme : 25-12-2021 18:29

DPS, totaliter rejim tarafından öldürülen Mestanli

DPS, totaliter rejim tarafından öldürülen Mestanli vatandaşlarının anıt tabaklarının önüne çelenk koydu

DPS, totaliter rejim tarafından öldürülen Mestanli

DPS, totaliter rejim tarafından öldürülen Mestanli vatandaşlarının anıt tabaklarının önüne çelenk koydu

 

DPS Genel Başkanı Mustafa Karaday, tüm liderliği ve DPS halk temsilcileri ile birlikte Mestanli Belediyesi'nde kurbanların anısını onurlandırdı. Güneş. "Rönesans Süreci". Gorsko Dulevo, Avusta, Nanovitsa, Raven ve Gruevo köylerinde ölenlerin anıt plaketlerinin önüne çelenk ve çiçekler koydular.

İşte DPS Genel Başkanı Mustafa Karaday, DPS Genel Başkan Yardımcıları Dr. Eng. Hassan Aziz ve Ahmed Ahmedov, ALDE Başkanı ve DPS MEP İlhan Kyucyuk, Türkiye Cumhuriyeti'nin Plovdiv Konsolosu Korhan Kyungeryu, DPS İlçe Başkanı Resmi Murad, Bölge Müf ti Basri Eminefendi, bölgeden DPS halk başkanları ve ülke, Kırcaali bölgesindeki DPS belediyelerinin başkanları.

Misafirleri İlknur Kyazım Belediye Başkanı ve DPS Belediye Yapı Başkanı Ayhan Osman karşıladı. MRF temsilcileri, bugünün özel bir gün, bilgelik, tarih, hayat dersleri günü olduğunu kaydetti.

Ülkede mevcut salgınla mücadele tedbirlerine uygun olarak çelenk ve çiçek sunma programı geçti.

Yarın saat 1'de Mestanli merkez meydanında yapılacak anma mitingi ile DPS, Aralık etkinliklerinin 37. yıldönümü kutlanacak. 26 Aralık 1984'te Mestanli belediyesinin yüzlerce sakini t'ye karşı barışçıl bir protesto için dışarı çıktı. Güneş. "canlanma süreci". Komünist rejim, birlikler ve tanklarla Bulgaristan'da totaliter gücün sonunun başlangıcı olan protestoyu eziyor. 26 Aralık'ta yaşananların anısına, komünizm kurbanlarının ilk anıtı Mestanli Meydanı'na dikildi.