SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2021 13:43   Güncelleme : 25-12-2021 13:47

25 - 26 Aralık tarihleri arasında "Rönesans Süreci"nin tüm kurbanları onurlandırılacak.

Bugün tüm DPS başkanlığı, halkın temsilcileri, müftülük temsilcileri ve P konsolosluğu ile birlikte. Türkiye Plovdiv'de Bulgaristan ve Türkiye'den STK temsilcileri t mağdurlarına saygı duruşunda bulunduk.

25 - 26 Aralık tarihleri arasında

Bugün tüm DPS başkanlığı, halkın temsilcileri, müftülük temsilcileri ve P konsolosluğu ile birlikte. Türkiye Plovdiv'de Bulgaristan ve Türkiye'den STK temsilcileri t mağdurlarına saygı duruşunda bulunduk. Güneş. Çeşmede "Rönesans Süreci" - Mlechino'nun Ardina köyünde bir anıt.
Aralık 1984'te burada. Gorno ve Dolno Prahovo, Bashevo ve Chernigovo'nun yakın köylerinden 3 binden fazla kişi Türk isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili anlaşmazlıklarını ifade etmek üzere toplandı.
Olağanüstü epidemiyolojik durum nedeniyle başka bir yıl, DPS-Kardcaali Bölge Meclisi 1984'teki trajik olayların 37. yıldönümünü anmak için kısaltılmış programlar için bir organizasyon oluşturdu.
25 - 26 Aralık tarihleri arasında "Rönesans Süreci"nin tüm kurbanları onurlandırılacak.
Aralık ayı etkinliklerine yönelik anma mitingleri yapma geleneğinin olduğu bölgedeki her yerleşim yerinde, t kurbanlarının anma plaketleri önüne çelenkler konulacak. Güneş. Anısına "canlandırma süreci" ve dualar gönderilecek.