SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2016 18:00   Güncelleme : 05-01-2016 18:00

Lütfi Mestan, Sofya’da açıklamalarda bulunacak

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Eski Başkanı Lütfi Mestan ve HÖH Meclis Grubundan ayrılan Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Mariyana Georgieva, Ventsislav Kaymakanov, Şabanali Ahmet ve Aydoğan Ali’nin 7 Ocak'ta Bulgar Telegraf Ajansı (BTA) Ulusal Basın Kulübünde basın toplantısı düzenleyecekleri bildirildi. 24 Aralıkta Mestan, HÖH partisinden ihraç edilerek, HÖH Başkanlığından da alındı. HÖH Merkez Konseyi buna ilişkin kararı almazdan birkaç saat önce Mestan Kırcaali’de Mariyana Georgieva dışındaki diğer dört milletvekili ile basın toplantısı gerçekleştirmişti. Toplantıda Mestan, Merkez

Lütfi Mestan, Sofya’da açıklamalarda bulunacak

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Eski Başkanı Lütfi Mestan ve HÖH Meclis Grubundan ayrılan Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Mariyana Georgieva, Ventsislav Kaymakanov, Şabanali Ahmet ve Aydoğan Ali’nin 7 Ocak'ta Bulgar Telegraf Ajansı (BTA) Ulusal Basın Kulübünde basın toplantısı düzenleyecekleri bildirildi.

24 Aralıkta Mestan, HÖH partisinden ihraç edilerek, HÖH Başkanlığından da alındı. HÖH Merkez Konseyi buna ilişkin kararı almazdan birkaç saat önce Mestan Kırcaali’de Mariyana Georgieva dışındaki diğer dört milletvekili ile basın toplantısı gerçekleştirmişti. Toplantıda Mestan, Merkez Konseyi oturumunun gayriresmi olduğunu ve dolayısıyla alınan kararların da gayriresmi olacağını ileri sürdü. Daha sonra HÖH Kırcaali İl Başkanlığından istifa eden Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Bahri Ömer de basın toplantısına katılarak, Mestan’ın yanında yer aldı.

Mestan’ın ve kendisini destekleyen milletvekillerin yarınki basın toplantısında bundan sonra ne yapacaklarına dair açıklamalarda bulunmaları bekleniyor. Bulgarlaştırma sürecinin şehitlerini anma töreninde (26 Aralıkta) Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında Mestan, gazetecilere siyasi kaderinin seçmenlerle diyaloğuna bağlı olduğunu ve temasların yeni başladığını belirtmişti.

Kaynak: Kırcaali Haber