Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Olaydan sonra

son anda gözümün kenarıyla sol şakağıma doğru doğrultulan tabancayı gördüm ve…”çıt” sesi… İçgüdüsel tepki verdim…

Olaydan sonra

Demokrasinin Dersi" Bildirisi - 8. HÖH Olağan Büyük Kurultayı

…son anda gözümün kenarıyla sol şakağıma doğru doğrultulan tabancayı gördüm ve…”çıt” sesi… İçgüdüsel tepki verdim…
 
Sonradan başıma doğrultulan tabancanın üç tutukluk yaptığını öğrendim…
 
Aşikârdır ki, bu olaydan sonra dünya aynı olmayacak. 
 
Bunun HÖH önderine ve de HÖH Davasına yönelik alenen infaz girişimi olduğu konusunda hiçbir kuşkum yok. Azmettiriciler tarafından seçilen bu alenen suikast senaryosu, salonda şok ve dehşete kapılma etkisini yaratmak için çok kan içeriyor. Büyük hedef HÖH ve ülkedeki etnik barıştır. Buhran esnasında, Bulgaristan’ın ve de Balkanların en savunmasız noktası etnik barıştır. 
 
Yüce Allah’ın ve HÖH’ün ortaklaşa bedeninin muazzam enerjisi sayesinde kurtuldum. Bu nedenle, bu ortak bedenin her bireyine karşı benim asıl çağrım uyanık, birlik ve beraberlik içerisinde olmamızdan yanadır. 
 
HÖH’ün Avrupa siyasi alanında gelişmek ve kendini kabullendirmekten başka şansı yoktur. Bu yüzden, üzerimize çığ gibi olumsuzluk ve nefretle saldırılırken, bizler anlayışla ve Balkanlar’da yaşam biçimi olarak Birlikteliğin bilinçli bir biçimde dayatılmasıyla onlara cevap vermeliyiz. Bunun gerçekleşmesi için siyasi gerçeklerin yönetilmesinde kötü niyetli hayvan terbiyecileri ve orkestra şeflerinden ziyade, HÖH, bağımsız öz değerlere ihtiyaç duyuyor. 
 
Farklı olana ve ötekine yönelik sergilenen düşmanlık bakımından Balkanlar, kendine haz halklar arası parçalanma (balkanizm) özeliyle etnik ve dini tahammül edilmezlik ve karşılıklı inkarla iki kutup oluşturarak, Ortadoğu ile aynı jeopolitik şerit üzerine yerleşmekte olduğundan çok kaygılıyım. Bu son derece kaygılı ve tehlikeli bir eğilimdir. Çünkü kutbun birinde gerçekleşen olayların diğer kutupta da gerçekleşmesi an meselesidir… Olayların bu yönde gelişmesine imkan vermemeliyiz!
 
Benim her zaman Ortak bedenin ve her birinizin kabul görmesinden yana olacağımdan emin olunuz.
 
Sizleri seviyorum!
 
Ahmet Doğan
 
Kaynak: HÖH,